Пендаровски: ЕУ треба да ја држи вратата отворена


7 копии

ЕУ Обсервер утрово објавува ексклузивен интерен документ на земјите членки во ЕУ во кој се истакнува дека слободниот визен режим со земјите од Западен Балкан, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји денеска ќе престојува во Скопје. Тој, како што е најавено, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. Вархеји минатата ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји денеска пристигнува во Скопје. Предвидена е негова средба со премиерот Зоран Заев, а во фокусот на разговоритеќе ...
| | веќе видена | слични

Шефот на македонската дипломатија Бујар Османи утрово на аеродром ја испрати претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен која продолжува на ...
| | веќе видена | слични

Вархеји беше во Софија и неговото доаѓање во Скопје е поврзано со таа посета, за да се разгледаат различни предлози и варијанти, вели министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Европската Комисија Урсула Фон дер Лајен при вчерашното пристигнување пред Влада, ја пофали зградата. Колку убава куќа имате, рече Фон дер Лајен. ...
| | веќе видена | слични

Фон дер Лајен истакна дека целта на ЕК е почеток на пристапниот процес со Македонија и Албанија пред крајот на годината, и оти за надминување на последната ...
| | веќе видена | слични

Точно една недела по неговата посета на Софија и еден ден по престојот на шефицата на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен во македонскиот главен град, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 164 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 237 | | | веќе видена

Преку Портата за иновации на Народната банка согледуваме дека финтек-компаниите се заинтересирани за развивање и понуда на нови услуги во платежната сфера. Тие ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: ЕУ треба да ја држи вратата отворена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: