Народна банка: Годишен раст на депозитите од 9,9 проценти и на кредитите од 6,4 отсто

6 копии

Вкупните депозити, во август, на годишна основа, се повисоки за 9,9 проценти, при раст кај двата сектора – корпоративен и домаќинства, којшто е поистакнат кај ...
| | веќе видена | слични

Подемот на левицата во најголемата европска економија ги исплаши милионерите и тие почнаа да ги преместуваат своите средства во Швајцарија, велат банкарите и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германски милијардери забрзано префрлаат пари во Швајцарија, стравувајќи од потенцијална нестабилност во земјата по парламентарните избори в недела, кои се ...
| | веќе видена | слични

Можно свртување кон лево на парламентарните избори во неделата ги исплаши милионерите, кои префрлаат имот во Швајцарија, велат банкари и адвокати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлогот на последниот државен буџет за време на мандатот на актуелниот француски претседател Емануел Макрон пред новите избори во април 2022 година, ...
| | веќе видена | слични

Стопанството и натаму е во грч. Бизнисмените се воздржуваат од инвестиции затоа што неизвесноста продолжува. Последните податоци на НБРМ за август покажуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Растат заштедите, но и кредитите на граѓаните и фирмите. Податоците на Народна банка за август покажуваат дека вкупните депозити, на годишна основа, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 457 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 263 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 248 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 229 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 329 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 165 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 47 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка: Годишен раст на депозитите од 9,9 проценти и на кредитите од 6,4 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: