Нема да има McDONALD'S, ЛИДЛ и H&M во Ист Гејт Мол: Нови познати брендови отвараат следниот месец

Новиот, најголем трговски центар во Македонија Ист Гејт Мол ќе се отвори во втората половина на октомври. Во него ќе има многу познати светски брендови, а како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Зошто некои држави имаат посмртоносни бранови на корона вирусот и покрај тоа што се аплицираат исти вакцини е едно од најпоставуваните прашања во јавноста на ...
сите 255 | | | веќе видена

Имавме позитивна кампања, мирна пред се. Охриѓани имаа можност да ги видат нашите програми и визија за иднината на Охрид. - истакна кандидатот за Градоначалник ...
сите 124 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 118 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 299 | | | веќе видена

Oд целосно обработените податоци од Државната изборна комисија (ДИК), на Локалните избори во првиот круг избрани се 29 градоначалници.Според досега објавените ...
сите 158 | | | веќе видена

Претставникот од ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски, во вечерашното гостување во телевизија Телма, најави дека гласачите на „Левица“ во вториот круг ќе ги поддржи ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема да има McDONALD'S, ЛИДЛ и H&M во Ист Гејт Мол: Нови познати брендови отвараат следниот месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: