САД: Идната година прием на двојно повеќе бегалци

3 копии
4 копии

„Фактот дека ние и нашите партнери ја обучувавме авганистанската војска едноставно се стопи - во многу случаи без да биде испукан куршум - и тоа не` ...
| | веќе видена | слични

Американскиот министер за одбрана, Лојд Остин, во вторникот во Конгресот рекол дека Пентагон бил шокиран од изненадниот распад на авганистанската војска, ...
| | веќе видена | слични

​Меѓународниот кривичен суд во Хаг нема да ги испитува наводните злосторства извршени од американската војска во Авганистан, изјави новиот главен обвинител ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на американската војска денеска ќе се соочат со тешки прашања за војната во Авганистан и за хаотичните последни недели пред повлекувањето на ...
| | веќе видена | слични

Тој додаде дека истрагата треба да се фокусира на акциите на борците од радикалното движење Талибан и терористичката група Исламска држава. Претходничката на ...
| | веќе видена | слични

– Наш најголем приоритет во Авганистан, секако, останува помошта за оние американски граѓани кои сакаат да ја напуштат земјата, тоа да го направат, посочи тој. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Идната година прием на двојно повеќе бегалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: