Кина: На децата ќе им биде забрането да користат „TikTok“ повеќе од 40 минути дневно

Кина ја продолжува борбата против социјалните мрежи и генерално технологијата, Неодама беше воведена забрана за децата во работните денови да играат видео игри ...
| | веќе видена | слични

На социјалната мрежа Инстаграм, девојчиња до 14 и 15 години од Србија ги објавуваат своите сексуални односи со врсници, знаат ли родителите што прават нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фејсбук денеска објави дека го прекинува развојот на детската верзија на апликацијата за споделување фотографии на Инстаграм, по широката критика и загриженост ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук спроведе внатрешни анализи за влијанието на Инстаграм, а извештајот го доби Волстрит журнал, кои го објавија во вторникот.Весникот објави дека Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Цел ден со мобилните в рака, комуникација преку Инстаграм, ТикТок, Снепчет или некоја друга мрежа, иако другарот живее во иста зграда, играње игрици мрежно, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 696 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 763 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 289 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 122 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 156 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција кажа дека никогаш не ги делел ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина: На децата ќе им биде забрането да користат „TikTok“ повеќе од 40 минути дневно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: