Луфтханза ќе изврши докапитализација за да врати дел од државната помош

Германската авиокомпанија „Луфтханза“ најави зголемување на капиталот за 2,14 милијарди евра за да отплати дел од државната помош што ја доби во пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути По најавата за два нови директни лета на руската авионска компанија „НОРДВИНД” со кои се поврзаа Москва и Санкт Петербург со Скопје, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Три и пол месеци по првиот лет, авиокомпанијата „То Монтенегро“ може да се пофали со приход од четири милиони евра само од продажба на билети. Во овој период ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 22. септември 2021 (ИНПРЕС) – Авиосообраќајот бележи тренд на раст во споредба со минатата година кога поради Ковид кризата се воведоа рестрикции во ...
| | веќе видена | слични

Со пристигнување на првиот лет од аеродромот Пулково на Меѓународниот аеродром Скопје денеска и официјално е воспоставена директната авиолинија Санкт Петербург ...
| | веќе видена | слични

Годинава беше забрането субвенционирањето на летовите поради КОВИД пандемијата. Исплатени се само дел од средствата за летовите кон крајот на 2020-та, но голем ...
| | веќе видена | слични

Нискобуџетниот авиопревозник „Рајанер“ го претстави зимскиот ред на летање од и до аеродромот во Загреб, кој вклучува летови до 24 дестинации во 16 земји, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 4 минути ТАВ Македонија, попладнево, во 13:35 часот, го пречека првиот лет од аеродромот Пулково во Санкт Петербург на Меѓународниот Аеродром ...
| | веќе видена | слични

Руската авиокомпанија „Нордвинд“ отвори нова авиолинија на релација Санкт Петербург-Скопје и обратно. Сообраќајот ќе се одвива секој вторник, со време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 409 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 334 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение категорично ги отфрла, како што се вели, невистините кои за наводно координирано следење, малтретирање и ...
сите 110 | | | веќе видена

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Втора недела кампања во пресрет на вториот круг од локалните избори што ќе се одржи на 31-ви октомври. Вечерва на полноќ ...
сите 184 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 291 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луфтханза ќе изврши докапитализација за да врати дел од државната помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: