(Видео) Напаѓачот од Русија објавил детали за нападот во универзитетот, во кој уби најмалку шест луѓе и рани 28


Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рускиот претседател Владимир Путин го награди полицаецот Константин Калинин со Орден за храброст, откако тој го спречи студентот кој изврши вооружен напад на ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот масакр во универзитетот во Перм беше запрен на 6 убиени луѓе и 24 повредени благодарејќи на интервенцијата на двајца локални сообраќајни полицајци, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Напаѓачот, кој убил осум лица на Универзитетот во Перм, во тешка состојба е префрлен во болница. Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите ...
| | веќе видена | слични

Момчето кое уби осум, а рани десет лица на Универзитетот Перм во Сибир е идентификуван како 18-годишниот Тимур Бекмансуров.Тој влегол во кампот на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните пред зградата на Универзитетот во Перм оставаат цвеќиња и свеќи и неутешно плачат. Русија е завиена во црно. Во Перм луѓето се во жалост откако Тимур ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 353 | | | веќе видена

Како што пренесува BBC пред два дена, според статистиката на Одделот за образование (ДФЕ) покажува дека во Англија во втората половина на септември: 102.000 ...
сите 316 | | | веќе видена

Умерен оптимизам покажува Владата во однос на можноста за надминување на блокадата од Софија во наредните месеци. Главното прашање од кое зависи евентуалниот ...
сите 279 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 131 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 80 | | | веќе видена

Почитувани Кумановки и Кумановци, пред нас е голема одлука. Одлука за тоа во какво Куманово сакаме да живееме. Заокружувајќи го бројот 7 во Недела вие ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Напаѓачот од Русија објавил детали за нападот во универзитетот, во кој уби најмалку шест луѓе и рани 28

Од:
До кого (е-маил):
Порака: