10 знаци дека имате совршен сопруг


Можете да им се допаѓате на луѓето и да ве сакаат, но ако не покажат дека ве ценат и почитуваат, тоа не вреди ништо. Постојат милион начини да се покаже ...
| | веќе видена | слични

Според нумерологијата броевите од раѓање на датумот воопшто не се случајни и можат да ни откријат и магична способност. За да дознаете каква е вашата скриена ...
| | веќе видена | слични

Со доењето бебето се храни физички, ментално, но и емоционално. Психолошките придобивки од доењето се многубројни и не се ограничени само на првите неколку ...
| | веќе видена | слични

Пауло Коелјо е познат бразилски писател кој има голема читателска публика и во Македонија. Неговите дела како „Алхемичарот“ и „Вероника реши да умре“ и ден ...
| | веќе видена | слични

Мажите често знаат да се повлечат пред предизвикот на заведување Мажите се родени ловци, а психолозите тврдат дека флертувањето е најинтересната игра што тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 773 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 267 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 знаци дека имате совршен сопруг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: