Царовска: Наставата не е нужно поврзана со учебник

4 копии

Речиси еден месец учениците од четврто одделение учат од дигитални учебници преку своите компјутери, мобилни, таблети, кој што има - ако има, и кој како се ...
| | веќе видена | слични

Со почетокот на учебната година од 1 септември, стартуваше и пилот-програмата за предметот сеопфатно сексуално образование (ССО). Станува збор за пилот-проект ...
| | веќе видена | слични

Таблети има, ама нема доволно во училиштата. Печатени учебници има, ама и тие не се доволно за сите ученици во четврто одделение. Уште на самиот почеток од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Продолжението на 11. седница на собраниската Комисија за образование и наука беше прекината на самиот почеток кога претседателката Жаклина Лазаревска побара од ...
| | веќе видена | слични

Центарот за нарушувања во исхраната БЕА во Хрватска ја покрена иницијативата за ставање крај на практиката на групно мерење на учениците во основните и ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Комисијата ќе расправаат по предлог измените и дополнувањата на Законот за иновациската дејност, на Законот за наставниците и стручните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Волкот влакното го менува, а СДСМ не ја менува навиката во партиските соопштенија за сите неволји во државава да ја обвинува опозицијата, а тие како власт „око ...
сите 95 | | | веќе видена

На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, претседателот Христијан Мицкоски, истакна дека единствено она за кое се грижи Петре Шилегов е зголемување ...
сите 300 | | | веќе видена

Во областа на оданочувањето државава е умерено подготвена, оценува Европската комисија (ЕК) во последниот Извештај за напредокот во евроинтеграците. Постигнат ...
сите 81 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 166 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, вечерва во дебатата на телевизија 24 информираше дека сите улици кои ги има ветено ќе бидат ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Наставата не е нужно поврзана со учебник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: