Путин: Голема трагедија за целата земја, се истражуваат причините


4 копии

Полицијата застрела маж кој пукал врз група луѓе во Менхетен, во Њујорк. Во пукањето повредени се четири лица, кои се пренесени во болница. Полицијата соопшти ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 5 лица се застрелани за време на пукањето во Горниот Менхетн рано утрово, пренесува њујоршката полиција. Полицијата била во близина на инцидентот кога ...
| | веќе видена | слични

Најмалку пет лица се застрелани во пукотници пред еден ресторан на Менхетен рано утрово, соопшти њујоршката полиција. Полициските службеници биле во близина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
сите 266 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 384 | | | веќе видена

Некоректен и понижувачки. Вака Здружението на приватни лекари го оценува предлогот, да се наградат оние матични доктори, кои ќе надминат 70 отсто на ...
сите 389 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 520 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Голема трагедија за целата земја, се истражуваат причините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: