Скопјанец ја оставил вратата отклучена, по што насилници му упаднале и го истепале

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
| | веќе видена | слични
11 копии
7 копии

Радовишанец синоќа бил физички нападнат од раководител на фирма и други лица во Неготино, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – ...
| | веќе видена | слични

– При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана, се вели во соопштението од МВР. Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Струмица ...
| | веќе видена | слични

– Околу 20 часот во Полициската станица Неготино, било пријавено дека во кругот на фирма во Неготино, по кратка расправија, Н.В.(44) од Радовиш бил физички ...
| | веќе видена | слични

Повозрасна кумановка пријавила во полицијата дека била измамена за сума од 2.300 евра, соопшти денеска СВР Куманово. Шеесет и седумгодишната жителка од ...
| | веќе видена | слични

Тежок инцидент се случил вчера во скопското село Ржаничино, кога поранешниот градоначалник на општината Петровец и вработен во Бирото за јавна безбедност во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 372 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 86 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец ја оставил вратата отклучена, по што насилници му упаднале и го истепале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: