Шахпаска: Унапредувањето на квалитетот на стручниот кадар е предуслов за квалитетно предучилишното образование

2 копии

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
| | веќе видена | слични

Во таа насока согласно европските стандарди проширен е Домот за стари лица д-р „Иван Влашки“ во Берово за дополнителни од 15 на  40 места за сместување. Исто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерство за труд и социјална политика работи на проширување на сместувачките капацитети за стари лица кои се оставени сами на себе, рече министерката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И во време на економска и здравствена криза од која беа погодени сите држави во светот, не само нашата, успеавме редовно да ги исплаќаме пензиите на 325.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во делот на безбедноста на градинките покажавме дека нема хоризонтална трасмисија, значи состојбата е стабилна, 74 проценти од вработените во градинките се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска најви дека пензиите ќе растат, а тоа е резултат на пензиската реформа. Според неа, финансиската ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и претседателката на Сојузот на здруженијата на пензионерите Станка Трајкова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска заедно со премиерот Зоран Заев присуствуваше на одбележувањето на Денот на пензионерите и јубилејот – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелниот и кандидат за градоначалник на сдсм и коалицијата Петре Шилегов, денеска ги повика младите да излезат на вториот круг на изборите за градоначалник ...
сите 744 | | | веќе видена

Христо Кондовски е човекот со кој Битола ќе биде во сигурни раце. Човек кој има импозантни резултати во стопанството и кој има капацитет да ја води напред ...
сите 263 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 104 | | | веќе видена

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 318 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ најави поддршка на ДУИ секаде освен во Тетово и Желино, ВМРО – ДПМНЕ пак стои зад Алијанса и Алтернатива и официјално од денеска и зад Димитриевски во ...
сите 282 | | | веќе видена

Денес е 23. Октомври, празник кој од 2007 година се слави како ден на македонската револуционерна борба, денот кога е основана македонската револуционерна ...
сите 135 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 35 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на Куманово Максим Димитриевски денеска најави реконструиран градски стадион, реконструкција на соколаната, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Унапредувањето на квалитетот на стручниот кадар е предуслов за квалитетно предучилишното образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: