6 загинати и 19 повредени во пукање во кампусот на државниот универзитет во рускиот град Перм


6 лица загинаа а 19 се повредени во пукање во кампусот на државниот универзитет во рускиот град Перм. Жртвите се студенти и професори. Стрелецот исто така ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата застрела маж кој пукал врз група луѓе во Менхетен, во Њујорк. Во пукањето повредени се четири лица, кои се пренесени во болница. Полицијата соопшти ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 5 лица се застрелани за време на пукањето во Горниот Менхетн рано утрово, пренесува њујоршката полиција. Полицијата била во близина на инцидентот кога ...
| | веќе видена | слични

Најмалку пет лица се застрелани во пукотници пред еден ресторан на Менхетен рано утрово, соопшти њујоршката полиција. Полициските службеници биле во близина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 215 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

6 загинати и 19 повредени во пукање во кампусот на државниот универзитет во рускиот град Перм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: