Денес најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
11 копии

Русија регистрираше 852 смртни случаи од Ковид-19 во претходните 24 часа, што е највисок број за еден ден досега, објавија властите. Претходниот рекорден број ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Еден ден откако стартуваше третата доза, во земјава неа ја примиле 69 граѓани. Неа засега ја добиваат лицата кои имаат над 60 години, оние со коморбидитети, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата се одвива со добро темпо на територијата на целата држава. Заклучно со 26ти септември, со една доза на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 231 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 402 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 322 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: