ИМА ФАЈДЕ И ОД ПАНДЕМИЈАТА Зголемени инвестиции во фармацевстскиот и во софтверскиот сектор

4 копии

Пандемијата со ковид -19 ги зголеми инвестициите во истражување и развој во фармацевтскиот и софтверскиот сектор и го намали интересот за транспорт и патувања, ...
| | веќе видена | слични

Научните активности, трошоците за истражување и развој, апликации за интелектуална сопственост и инвестиции во иновативни компании, повторно пораснаа во 2020 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИМА ФАЈДЕ И ОД ПАНДЕМИЈАТА Зголемени инвестиции во фармацевстскиот и во софтверскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: