Вујовиќ: Немаме капацитет за толкав број на натпревари

Првото големо македонско ракометно дерби го добија шампионите, вардарци кои носени на крилјата на својата публика славеа со четири голови разлика на Еурофарм ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска почнува продажбата на поединечните билети за вториот домашен натпревар од Лигата на шампионите меѓу Вардар1961 и Алборг. Средбата е закажана за ...
| | веќе видена | слични

Вчера се одигра македонското дерби помеѓу Вардар и Еурофарм Пелистер, на трибините атмосферата доликуваше како на едно дерби, иако гостински навивачи немаше. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вардар го доби првото големо дерби во Суперлигата, откако во „Јане Сандански“ го совлада Е. Пелистер со резултат 29:25. Вардар беше подобар противник во текот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 213 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вујовиќ: Немаме капацитет за толкав број на натпревари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: