Извештајот од германските експерти треба да биде доставен за 10-15 дена


Државниот здравствен и санитарен инспекторат од почетокот на пандемијата добил 28 преставки во кои граѓани се сомневаат во начинот на лекување на ковид ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оваа пандемија ги извади од под тепих сите заборавени проблеми во нашиот здравствен систем, изјави д-р Ирина Бухова, директорка на Државниот здравствен и ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во „24 Анализа“, директоркатана Државниот здравствен и санитарен инспекторат, д-р Ирина Бухова, потсети дека во Македонија, голем број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ) започнал вонреден надзор со кој се испитува високата смртност од ковид-19 кај пациенти помлади од 40 ...
| | веќе видена | слични

Доктор Ирина Бухова, директорката на Државен здравствен и санитарен инспекторат во емисијата 24 анализа истакна дека загриувачка е бројката на смртност кај ...
| | веќе видена | слични

ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ДИСЦИПЛИНАТА Е ПОГОЛЕМА Д-р Ирина Бухова, директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат, утринава гостуваше во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извештајот од германските експерти треба да биде доставен за 10-15 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: