ХРВАТСКИОТ ЕПИДЕМИОЛОГ НОВОСЕЛ: Четвртиот бран е во подем, искуството од Израел покажува дека против ковуд ќе се вакцинираме сезонски

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кога на почетокот на годината започна вакцинацијата против ковид-19, експертите советуваа барем две недели по вакцинирањето да не се примаат други вакцини, но ...
| | веќе видена | слични

Започна вакцинацијата со трета доза. Лекарите од вакциналниот пункт во поликлиниката „Букурешт“ во Скопје велат дека има заинтересираност кај граѓаните, а дел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мала клиничка студија за комбинирана употреба на вакцината на Астра Зенека и доза Спутник Лајт против Ковид-19 покажа силен раст на антитела кај повеќето ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информираше дека почнувајќи од денеска, со трета доза на вакцина ќе може да се вакцинираат следните групи граѓани. Тоа ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство соопшти дека почнувајќи од денеска со трета доза вакцина може да се вакцинираат, здравствените работници, граѓаните над 60 години и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХРВАТСКИОТ ЕПИДЕМИОЛОГ НОВОСЕЛ: Четвртиот бран е во подем, искуството од Израел покажува дека против ковуд ќе се вакцинираме сезонски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: