Радуловиќ: Не е јасно кон каде води иницијативата „Отворен Балкан“ на Рама и Вучиќ

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама ја пофали улогата на Албанците од Македонија и Црна Гора за развојот на стабилноста, опишувајќи ги како промотори на ова прашање. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти, во интервју за Косово Онлајн, изјави дека односите со Србија се важни, но дека „Косово е независна земја“ во која темата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Има нова опасност од дестабилизација на Западен Балкан. Во Генералното собрание на ОН, за оваа закана предупреди црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ. Тој ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Обраќајќи се на Генералното собрание на ОН, црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ предупреди на обновената опасност од дестабилизација на Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ за време на Генералното собрание на ОН во Њујорк, предупреди дека Западен Балкан останува место на судир на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радуловиќ: Не е јасно кон каде води иницијативата „Отворен Балкан“ на Рама и Вучиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: