Идните локални власти да покажат грижа за еснафот, бара Занаетчиската комора


Идните локални власти да покажат разбирање и грижа за занаетчиите, да им помогнат со мерки и субвенции, да го задржат еснафот во градовите. Занаетчиите се тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Традиционално ВМРО-ДПМНЕ сите свои кампањи ги започнува, така и оваа година, оваа изборна кампања 2021 локални избори ја започнува од Охрид. Се знае дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
11 копии

Премиерот Зоран Заев на денешниот прв ден од почетокот на кампањата за претстојните локални избори вети дека како партија и коалиција ќе водат позитивна ...
| | веќе видена | слични

-Овие избори се избори на личност, програми, проекти, идеи, и во едни такви околности должност е за сите е да водиме позитивна кампања. Нашата земја оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска почнува изборната кампања за локалните избори што се закажани на 17 октомври.Кампањата за првиот круг ќе заврши на 15 октомври на полноќ. Вториот ...
| | веќе видена | слични

За првпат на овие избори граѓаните ќе може да гласаат со истечена лична карта, а ќе се користат и читачи на отпечатоци. Вторпат се одржуваа избори во време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 214 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 833 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идните локални власти да покажат грижа за еснафот, бара Занаетчиската комора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: