Гурбиндо потврди дека го напушта Вардар


Украинецот Артем Милевски одигра неколку извонредни сезони и направи светот да чуе за него. Она што не е во ред и што всушност е причина поради која одигра ...
| | веќе видена | слични

Јерко Матушиќ со репрезентацијата на Хрватска до 19 години триумфира на СП во Тунис, со А репрезентацијата настапи на Светското првенство во Франција 2017 ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот фудбалер Артем Милевски денеска објави крај на фудбалската кариера. Последен клуб на Милевски беше украинскиот второлигаш Минај. Артем Милевски ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски репрезентативец, Мирко Ивановски после седум години се врати во Романија и потпиша со Динамо Букурешт. По потпишувањето на договорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 214 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 833 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гурбиндо потврди дека го напушта Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: