Проширувањето е мртво, да живее проширувањето!


 Тино Шаботиќ од Куманово е специјален едукатор и рехабилитатор кој им помага на децата со пречки во развој, открива кои се знаците на аутизам во различни ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел по 16 години на оваа финкција се повлекува, а Германија денеска избира нов лидер. Заминувањето на Меркел ќе има долгорочни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доживувањето несреќа или трагедија само по себе е стресно, а сензационалистичкото известување за нив дополнително ги изложува засегнатите на продолжен стрес и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проширувањето е мртво, да живее проширувањето!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: