ПОВТОРНО ВИСОКА СМРТНОСТ: 365 нови случаи на Ковид-19 и 23 починати лица

19 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Додека фокусот останува цврсто фиксиран на „Ковид-19“, втора здравствена криза тивко се појавува во Британија. Од почетокот на јули, имаше илјадници вишок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВТОРНО ВИСОКА СМРТНОСТ: 365 нови случаи на Ковид-19 и 23 починати лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: