Кој, среде корона криза, ќе плати 1,3 милиони евра за да купи хотел во Дојран?

Велат ризикот создава капитал, а најдобрите бизниси се прават во тешки времиња. Особено сега кога хотелската индустрија е силно удрена од корона кризата „ноу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градежната компанија „Бетон“ на бизнисменот Минчо Јорданов ќе го исчисти долгот кој кон неа го имаат Фондацијата „Св. Цар Константин“ и Македонската ...
| | веќе видена | слични

Недовршената црква од проектот „Скопје 2014“, несудената „Св. Констанин и Елена“ која уште стои на улица Македонија ќе добие нов газда, Приватната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој, среде корона криза, ќе плати 1,3 милиони евра за да купи хотел во Дојран?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: