Се сомневате во партнерот? Еве како да препознаете ако тој ве изневерува

Доколку се сомневате во верноста на својот партнер, постојат знаци кои се присутни кога вашиот партнер ве изневерува, а исто така постојат и одредени фрази кои ...
| | веќе видена | слични

Интелигентните луѓе размислуваат зрело, имаат добра меморија и се многу способни за работа. Сепак, овие особини се и благослов и клетва – особено кога станува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лош однос со партнерот е причина за изневерувањето кое во овој случај служи како карта за излез од лошиот брак. Жените најчесто имаат четири причини за ...
| | веќе видена | слични

Ако вашето момче некогаш ве напуштило, вашите пријатели сигурно ве тешеле со „како понекогаш работите едноставно не функционираат“ или „дури и ако се ...
| | веќе видена | слични

Јужна Африка наскоро би можела да ја легализира полиандријата, дозволувајќи им на жените право на повеќе мажи. Мувумби Нџалама, полиаморкиња и пансексуалка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И додека жените користат некои реченици секојдневно, тие можат да бидат знак за узбуна за мажите, бидејќи понекогаш можат да станат вовед во расправија или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, утрово се сретна со жителите од општина Аеродром. Разговараше со пазарџиите и потрошувачите на ...
сите 362 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 387 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 120 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 195 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 412 | | | веќе видена

Полицијата соопшти дека вчера во 19.00 часот на автопатот Скопје – Гевгелија, на место викано „Клучка – село Смоквица“, полициски сужбеници од Полициската ...
сите 516 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 179 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 262 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се сомневате во партнерот? Еве како да препознаете ако тој ве изневерува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: