Предлог законот за Академијата на судии и јавни обвинители пред Комисијата за политички систем


Министерството за правда во образложението за за поребата од носење на законот, што се носи со европско знаменце, наведува дека произлегува  од потребата  за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја врати иницијативата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ а премиерот Зоран Заев нема никаков проблем да се формира Анкетна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Што сака да сокрие власта? Зошто не сака да се говори за околностите поврзани со тетовската трагедија и горењето на модуларната болница. Срамно и лицемерно е ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ВМРО-ДПМНЕ во Собранието рабпти против интересите на граѓаните и наместо конструктивност се што прави е блокади и кочења на важни законски измени. Во ...
| | веќе видена | слични

Во Комисијата за финансирање и буџет, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го кочат законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тактизирањето на Зоран Заев успеа. Оддолговлекувањето на одлуката дали ќе му ја прифати оставката на министерот за здравство Венко Филипче поради пожарот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ не работи во корист на граѓаните. СДСМ продолжува да манипулира со граѓаните. Пратениците на СДСМ ги интересира само да им помине законот за марихуана на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со барањето за одговорност и оставки поради пожарот во модуларната болница во Тетово, а од Владата повикуваат трагедијата да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог законот за Академијата на судии и јавни обвинители пред Комисијата за политички систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: