Soventem ја предвидува електричната иднина со футуристички ЕВ

Македонскиот дизајнер Дејан Христов ја престави својата визија на модерно југо, со облик инспириран од оригиналниот модел од осумдесеттите.Во време кога сè ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај едноставноста која ја понуди претставен во 1980 година, „Југото“ имаше шарм да ги освои народите на СФРЈ и тоа со прифатлива цена, а во 1985 година се ...
| | веќе видена | слични

И покрај едноставноста и основноста што ја понуди откако беше промовирано во 1980 година, Југо имаше шарм и ги „стави“ луѓето на СФРЈ на тркала за прифатливи ...
| | веќе видена | слични

Македонски дизајнер ја претстави својата визија за модерното „југо“, чија форма е инспирирана од оригиналниот модел од осумдесеттите години. Во време кога сѐ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот во заминување Зоран Заев, кој во едно интервју се пофали дека бил добар трговец со пипер и бостан уште во младоста, на зрели години и на заминување ...
сите 594 | | | веќе видена

-Исто така ја користам приликава и да прашаме до кога политичките партии од власта кои што не се дел од СДСМ/ДУИ и Алтернатива, ќе бидат слепи и неми ...
сите 465 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 44 | | | веќе видена

Скопје смета дека сега е најпозитивниот момент да се најде решение со Софија и затоа не треба да се пропушти, бидејќи секое пролонгирање ги намалува шансите за ...
сите 351 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Soventem ја предвидува електричната иднина со футуристички ЕВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: