Скопјанец пријавил дека бил нападнат од вработен во судската полиција пред Управниот суд

Љ.К.(71) од Скопје вчера во 13.15 часот во СВР Скопје пријавил дека околу 12.00 часот на ул.„Орце Николов“, пред влезот во Управен суд – Скопје, бил физички ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Поранешен градоначалник и полициски службеник го избодел синот во семејна кавга, дозна утрово Нетпрес. Поранешниот градоначалник на Општина Петровец од ...
| | веќе видена | слични

Шеесет и седумгодишната жителка од кумановско село пријавила дека му платила 2.300 евра, на лице кое ѝ ветило дека ќе издејствува да се укине пресудата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Звонко Цветковски, поранешен градоначалник на скопската општина Петровец, во моментов советник во Министерството за внатрешни работи го избодел својот син по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

А.Д. вчера во 17.40 часот во Полициската станица Македонски Брод пријавил дека се превртел чамецот со кој тој и Б.Л.(55) од кичевското село Пополжани ловеле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 676 | | | веќе видена

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеца откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 214 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 517 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 125 | | | веќе видена

Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
сите 241 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 200 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 21-годишен гостиварец за кривично дело тешки дела против општата сигурност. На 1 мај минатата ...
сите 409 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец пријавил дека бил нападнат од вработен во судската полиција пред Управниот суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: