Македонија е прва по смртност од корона, тоа е доволно за оставка на Филипче

Има разлика од оставка до оставка, овдека е прашањето дали ова морало да се случи со интеврнеција или неинтервенција, со квалитетна работа или со неквалитетна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Владо Мисајловски, вечерва во Сител Телевизија, во врска со трагедијата во Тетово, истакна дека власта форсира ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ние имаме најголема смртност во целиот регион, по глава на жител односно на 100.000 популација мислам дека сме први во Европа. Тоа е страшна бројка, вели ...
| | веќе видена | слични

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Во Република Македонија за година и пол има повеќе жртви отколку во Втората светска војна и скопскиот земјотрес, заедно, поради неспособноста на власта да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На минатите локални избори ВМРО-ДПМНЕ доживеа безмалку тежок пораз но тоа му даде целосна власт и целосен легитимитет на Зоран Заев. И што тој направи, за само ...
| | веќе видена | слични

На следниве локални избори очекувам реверзибилен процес, односно очекувам ВМРО-ДПМНЕ да добие целосен легитимитет од граѓаните да се бори против штетните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ на Алфа телевизија во врска со грабежот во здравството и ...
| | веќе видена | слични

Во гостувањето на ТВ АЛФА, Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ истакна дека летово Внко Филипче потпишал два тендери со познати веелдрогерии во вредност од 30 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овие денови не се лесни за партиските кандидати кои не успеаја да ја освојат довербата на своите сограѓани уште во првиот изборен круг, па ќе мора да се ...
сите 683 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Русија од Ковид-19 починале 1.028 лица, што е за 1,18 проценти повеќе од претходниот ден и највисока бројка од почетокот епидемијата. ...
сите 256 | | | веќе видена

Партијата за економски промени 21 (ПЕП 21), како дел од владиното стабилно мнозинство предводено од СДСМ, цврсто стои на ставот дека треба да продолжиме заедно ...
сите 153 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 407 | | | веќе видена

Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска го предаде извештајот на Европската Комисија за прогресот на Северна Македонија, кој во целост го потврдува напредокот на ...
сите 218 | | | веќе видена

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 34 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија е прва по смртност од корона, тоа е доволно за оставка на Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: