Мал број граѓани одбиле да се попишат

12 копии
6 копии

Охрид, 27. септември 2021 (ИНПРЕС) – Влегуваме во завршната фаза од најголемата статистичка операција во земјава, пописот на населението и домаќинствата. ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 1.619.857 лица, 503.491 домаќинство и 711.695 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика. Денеска е ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

До крајот на пописниот рок, посетени и попишани се 1 540 301 граѓани. Ова е последната бројка заклучно со вчера. Во меѓувреме голем број граѓани се пожалија во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 261 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мал број граѓани одбиле да се попишат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: