Оштетена електичната табла пред модуларната болница во Прилеп

Јавното обвинителство во Прилеп денеска отвори предмет за инцидентот со скршената табла за електрична енергија во прилепската модуларна болница. Јавниот ...
| | веќе видена | слични

Членовите на семејства на жртвите во тетовската модуларна болница денеска даваат исказ во тетовското јавно обвинителство. Нема детали, дали меѓу нив има и дел ...
| | веќе видена | слични

Овинителството ќе истражува дали некој се обидел да ја саботира прилепската модуларна болница, оштетувајќи го сандачето за електрична енергија. Два дена откако ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство во Прилеп отвори предистрага за непознато лице кое викендот со хебла ја обило електричната табла на модуларната болница. Во текот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното обвинителство во Прилеп почна со предистражни дејствија за случајот со физички оштетената електрична табла пред прилепската модуларна болница. Како ...
| | веќе видена | слични

Но поскоро од тоа смета дека ќе бидат готови и наодите од домашните истражни органи, за како што вели јавноста да добие одговори околу тоа како избувна пожарот ...
| | веќе видена | слични

Како што информира основниот јавен обвинител Маријана Илиеска, обвинителството реагира по допрен глас, по пишувањето за случајот во медиумите. Ќе издаде ...
| | веќе видена | слични

Прилепското обвинителство отвора предмет и почна предистражна постапка за случајот со физички оштетената електрична табла до модуларната болница. Од ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за гонење на криминал и корупција засега нема повикано сведоци на испрашување за тендерите за изградба на модуларната болница во Тетово. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетена електичната табла пред модуларната болница во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: