Почина Марина Туцаковиќ


Најпознатиот музички текстописец во регионот, Марина Туцаковиќ, почина по тешко боледување на 67-годишна возраст.Марина напиша бројни хитови со најголемите ...
| | веќе видена | слични

Синот на покојната Марина Туцаковиќ, Милан Радуловиќ, објави изјава од семејството на социјалните мрежи, во која се наведува дека датумот на погребот ќе се ...
| | веќе видена | слични

Синот на Марина Туцаковиќ, Милан Радуловиќ, објави изјава од семејството на социјалните мрежи, во која се вели дека датумот на погребот ќе се објави по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот текстописец Марина Туцаковиќ која почина во неделата ќе остане запаметена како една од жените која им ги променила кариерите на многумина пејачи ...
| | веќе видена | слични

Српски Информер ексклузивно открива дека Марина Туцаковиќ, непосредно пред својата смрт завршила со пишување на автобиографија.Авторката на најголемите поп и ...
| | веќе видена | слични

Македонската пејачка Калиопи се прости преку социјалните мрежи од српскиот легендарен текстописец Марина Туцаковиќ. Имено нашата пејачка и се заблагодари на ...
| | веќе видена | слични

Балканската музичка сцена веќе трет ден се опростува од најголемиот текстописец на сите времиња Марина Туцаковиќ, а по тој повод медиумите се потсетуваат на ...
| | веќе видена | слични

 „Во еден ден се раѓаш. Во еден ден умираш. Во еден ден се вљубуваш. Во еден ден ја запознаваш личноста што ќе ти го промени животот. Сè се случува во еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ беше целосно информирана за разговорите на премиерот и лидер во оставка на СДСМ Зоран Заев со Африм Гаши за влезот на Алтернатива во Владата, изјави ...
сите 506 | | | веќе видена

Ковачевски периодот ја претставува својата програма пред раководствата на општинските организации, форумите на жени, членовите на Централниот одбор и ...
сите 362 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Највозрасното дете на Магдалена Абаџиева се врати на училиште во Бугарија во почетокот на септември за она што нејзината мајка се надеваше дека ќе биде за ...
сите 334 | | | веќе видена

Васко Ковачевски, генералниот директор на АД ЕСМ, на денешната средба со медиумите рече дека најголемиот домапен производител на електрична енергија следната ...
сите 290 | | | веќе видена

Иљире Даути е избрана за координаторка на пратеничката група на Алијансата за Албанците.Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири на денешната ...
сите 35 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 654 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина Марина Туцаковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: