Пензионер пријавил дека го нападнал вработен во судската полиција

2 копии

Рано утринава се случувала вистинска драма на скопскиот меѓународен аеродром.Како што информира Министерството за внатрешни работи, во 02:30 часот полициски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
4 копии

А.Д. вчера во 17.40 часот во Полициската станица Македонски Брод пријавил дека се превртел чамецот со кој тој и Б.Л.(55) од кичевското село Пополжани ловеле ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ повикува на широк опозициски фронт и масовна излезност во вториот круг против власта. Коалицијата за „Обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 598 | | | веќе видена

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 62 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 204 | | | веќе видена

Европскиот комесар Оливер Вархеји во Европскиот парламент (ЕП) изјави дека Европската унија нема да биде комплетна додека не го вклучи Западен Балкан, бидејќи ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензионер пријавил дека го нападнал вработен во судската полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: