Весковски го демантира ВМРО-ДПМНЕ и бара извинување


4 копии

Петре Шилегов и Душко Весковски, да не се радуваат на тоа што во ЈО сега не отвораат истрага, и да мислат дека така ќе се спасат од одговорност за местење на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Весковски и Шилегов не само што го местеле тендерот за „Варшавска“, туку и плаќале и до 8 пати поскапо. Весковски и Шилегов првин најмиле фирма, таа ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатите на СДСМ за градоначалници на Скопје и на скопската Општина Карпош, Петре Шилегов и Душко Весковски, првин најмиле фирма, таа ги завршила градежните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веќе седми ден откако ја отворивме криминалната афера за тендерот во ЈП Водовод. Еве јавно сакаме да прашаме соработува ли ЈО со директорот на Водовод и со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали ЈО ги штити и соработува со Весковски и Шилегов, на штета на истрагата?! ВМРО-ДПМНЕ до ЈО поднесе обемна документација од која се гледа како Весковски и ...
| | веќе видена | слични

Дали ЈО ги штити и соработува со Весковски и Шилегов, на штета на истрагата?- прашува ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение кое го објавуваме во целост: ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски кого утрово полицијата го сопре и го прати со возилото на технички преглед, на прес – конференција попладнево ...
сите 187 | | | веќе видена

Француските министри денеска предложија воведување ваучери за бензин за домаќинствата со ниски примања, додека Владата на претседателот Емануел Макрон се ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Весковски го демантира ВМРО-ДПМНЕ и бара извинување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: