МАКЕДОНСКА КОМПАНИЈА ПОБЕДИ НА САЕМ ЗА ИНВЕСТИЦИИ Форбс ги стави на листа на најуспешните, а Мајами ги награди

4 копии

Македонскиот стартап „Creative Hub“, кој во 2019 година се најде на листата на најупешните на Форбс „30 под 30“, вчера победи на Глобалниот Инвестициски настан ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Едукативниот центар М6 почнува нова програма за поттикнување на општествениот развој и позитивна општествена трансформација во време на промени. Програмата е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

GoGlobal, еднодневен виртуелен настан составен од динамични сесии за маркетинг стратегии, ќе се случи за првпат на 29 септември 2021 година, со почеток од ...
| | веќе видена | слични

Македонски Телеком и Стартап Македонија официјално го најавија своето партнерствo, коешто има за цел да ја зајакне и продлабочи соработката помеѓу стартап ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Александар Даштевски, претседател на ДИК на вечерашнава пресконференција рече дека од досега обработените резултати, кандидатот на СДСМ Петре Шилегов има ...
сите 255 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 433 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 290 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата „Патот кон“ на телевизија Алсат М, потенцираше дека идните градоначалници од ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНСКА КОМПАНИЈА ПОБЕДИ НА САЕМ ЗА ИНВЕСТИЦИИ Форбс ги стави на листа на најуспешните, а Мајами ги награди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: