ОД КАДЕ МУ СЕ ПАРИТЕ ЗА ХАЦИЕНДА ВО ПОБОЖЈЕ. Русковска најави финиш на истрагата за Рашковски

2 копии

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Врховниот суд на вчерашната седница ја одбил како неоснована жалбата на Драги Рашковски и неговото барање за укинување на домашниот притвор. Врховниот суд по ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Врховниот суд на денешната јавна седница, како неосновани, ги одби жалбите на поранешниот генерален секретар на Владата, а сега обвинет Драги Рашковски. ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Основниот кривичен суд Скопје во изминатите 10 дена, со доследно почитување на сите законски рокови, успеа да изработи 3.500 уверенија и потврди од кривична и ...
| | веќе видена | слични

Од Основниот кривичен суд Скопје информираат дека утрешното судење за „Меѓународен сојуз“ се презакажува за 28.09.2021 година. -Ја информираме јавноста дека ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за гонење на криминал и корупција засега нема повикано сведоци на испрашување за тендерите за изградба на модуларната болница во Тетово. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД КАДЕ МУ СЕ ПАРИТЕ ЗА ХАЦИЕНДА ВО ПОБОЖЈЕ. Русковска најави финиш на истрагата за Рашковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: