Георгиевски: Исплатени 230 милиони денари субвенции за 4.846 земјоделски субјекти


4 копии

„Изминатите денови се исплатени субвенции во вкупна висина од 380 милиони денари. На 3.310 градинари, кои оствареното производство од пријавените површини го ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Време зa читање: 3 минути Градот и мразот се најизразени ризици во земјоделското осигурување. Во првите шест месеци годинава над 70 отсто од вредноста на сите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поради постоење на основи на сомневање за сторено кривично дело „проневера во служба“, Управата за финансиска полиција во периодот од март до август годинава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјоделци и сточари наплатиле вкупно 2,63 милиони евра од штети покриени со осигурителни полиси за првите шест месеци оваа година. Во вкупниот износ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Со истекот на месец септември ќе се заокружи третото тримесечје од Мој ДДВ за 2021. Исплатата на граѓаните кои скенирале фискални сметки во ова тримесечје ...
| | веќе видена | слични
16 копии

СДСМ и институциите што ги преводи во континуитет се грижат за земјоделцитe. Продолжува навремената и неселективна исплата на субвенциите. Изминатите денови се ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и институциите што ги предводи во континуитет покажуваат што значи вистинска грижа за земјоделците, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелниот и кандидат за градоначалник на сдсм и коалицијата Петре Шилегов, денеска ги повика младите да излезат на вториот круг на изборите за градоначалник ...
сите 744 | | | веќе видена

„На речиси една недела од вториот круг, одовде од Ресен, бисерот на Преспа испраќаме порака на обединување“, изјави денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ...
сите 206 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 104 | | | веќе видена

Како ќе делуваат двете најголеми политички партии пред вториот круг од изборите во однос на подршката со албанските субјекти. СДСМ вели дека има изградено ...
сите 282 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 172 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 137 | | | веќе видена

Денес е 23. Октомври, празник кој од 2007 година се слави како ден на македонската револуционерна борба, денот кога е основана македонската револуционерна ...
сите 135 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на Куманово Максим Димитриевски денеска најави реконструиран градски стадион, реконструкција на соколаната, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски: Исплатени 230 милиони денари субвенции за 4.846 земјоделски субјекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: