Швајцарија воведува задолжително електронско пријавување за сите патници

Од понеделник, сите патници што влегуваат во Швајцарија мора да се регистрираат електронски, без оглед на начинот на кој влегуваат во земјата, според новиот ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник, 27. септември, за патниците од Албанија, Ерменија, Азербејџан, Брунеи, Јапонија и Србија ќе има нови ограничувања за влез во Швајцарија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Според податоците на „Our world in data“, 84% од населението во Португалија е целосно вакцинирано, што е највисок процент од вакцинираните во која било земја ...
| | веќе видена | слични

Оваа мерка е донесена во време кога земјата го укинува ограничувањето на задолжителното физичко растојание од 1,5 метри. „Така, ние преземаме јасен чекор кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1 октомври, Хрватска воведува сертификат за здравствени работници, а условите за добивање се дека лицето ја надминало инфекцијата, дека е тестирано или дека ...
| | веќе видена | слични

Португалија е сега земјата со највисока стапка на вакцинација во светот, според податоците од Our Word in Data. Околу 84 % од вкупната популација на земјата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 460 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 217 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 387 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Поради застојот до кој дојде на повеќе гласачки места, предизвикан од нефункционирањето на уредите за отчитување на биометриските податоци, гласањето ќе ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарија воведува задолжително електронско пријавување за сите патници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: