ДЕНЕСКА ЌЕ СЕ ПРЕНАСОЧУВА СООБРАЌАЈОТ ВО СКОПЈЕ: Еве на кои улици


Министерството за внатрешни работи извести дека денеска во Скопје поради одржување на манифестацијата "Вело Фиеста" изменет режим на сообраќај во главниот град ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен денеска во Скопје поради одржување на „Социо-еколошки форум Скопје 2021“, информира МВР. „Секторот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во Тетово почна со посебно регулирање на сообраќајот пред болницата со оглед дека се изведуваат реконструкции на две пристапни улици. Станува збор ...
| | веќе видена | слични

– Со интензивирањето на градежните активности околу изградбата на новиот кружен тек во близина на зградата на ОВР Неготино, се јавува потреба од изменет режим ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за делница од улицата „Јане Сандански", како и дел од улицата „Димо Гавроски-Кара".  Токму овие две улици и улицата „29 Ноември" покрај самата ...
| | веќе видена | слични

Со почеток од 11:00 часот, во организација на Град Скопје – Сектор за сообраќај, ќе се одржи настан под наслов „Ден без автомобили“ организиран со цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку локалните избори кои се одржаа пред точно една недела, односно на 17-ти октомври, беа парламентарни избори на кои граѓаните ќе избираа народни ...
сите 428 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко за нов мандат во градот. Ова доаѓа ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 376 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 118 | | | веќе видена

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе ...
сите 328 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕНЕСКА ЌЕ СЕ ПРЕНАСОЧУВА СООБРАЌАЈОТ ВО СКОПЈЕ: Еве на кои улици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: