Сопствениците на крупен добиток незадоволни од износот на субвенциите

Време зa читање: 2 минути Сточари од кичевско кои одгледуваат крупен добиток, крави и телиња, се незадоволни од висината на субвенциите кои ги добиваат по грло ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 480 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 439 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Западниот Балкан во пост-ковид светот: Кој е вистинскиот пат до стабилност и просперитет? е темата на Самитот на Западен Балкан во организација на лондонски ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопствениците на крупен добиток незадоволни од износот на субвенциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: