Може ли Македонија да стане увозник на работна сила?

Премиерот Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ24, во врска со одбивањето на Косово да ги испорача во земјава Африм Исмаиловиќ и Алил Демири, осудени во ...
| | веќе видена | слични

2017, 2018 и цела 2019 година имаше искрено пријателство со Бугарија. И таму има наратив сега кој што не е пријатен, но има и кај нас, вели премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Може ли Македонија да стане увозник на работна сила?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: