Османи-Ајхнорст: Пред нас сѐ уште стојат предизвиците за вклучување на земјите од ЗБ во „Конференцијата Иднината на Европа“


Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст. – Убава прилика за средба со ...
| | веќе видена | слични

„Македонија е подготвена за ЕУ“ - вака оценува првиот човек на Владата, Зоран Заев. Оваа констатација ја сподели во пост на социјалната мрежа фејзбук. „Северна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев, синоќа, доцна попладне, во просториите на Владата беше домаќин на редовниот годишен состанок на амбасадорите од земјите членки на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев, на редовниот годишен состанок со шефовите на дипломатските мисии на земјите членки на ЕУ во државава, што се одржа вчера во Владата, ...
| | веќе видена | слични

„Северна Македонија ги заврши своите домашни задачи и е целосно подготвена да ги почне преговорите со Европската унија“, порака од премиерот Заев до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера доцна попладнето претседателот на Владата на Северна Македонија Зоран Заев во просториите на Владата на Република Северна Македонија беше домаќин на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Состојбата во исполнувањето на програмите во конкретни сектори и користењето на ИПА средствата, беа во фокусот на денешниот шести по ред Мониторинг комитет за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска се одржа шестиот по ред Мониторинг комитет за секторот транспорт, животна средина и климатска акција, со кој што претседаваше заменик претседателот на ...
| | веќе видена | слични

ЕУ перспективите на земјата и чекорите кои се преземаат во правосудството со цел зацврстување на правната држава беа теми на денешната средба на министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 194 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи-Ајхнорст: Пред нас сѐ уште стојат предизвиците за вклучување на земјите од ЗБ во „Конференцијата Иднината на Европа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: