Ахмети до Рама: Добар мандат и многу успеси за Албанците и Албанија

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети му честита на албанскиот премиер Еди Рама на новиот владин кабинет, откако тој денеска ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На фотографија објавена од Тетово Сот може да се забележи лидерот на ДУИ Али Ахмети како седи во дворот на куќа, а над него се гледа орманчето за струја од кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската унија за интеграција (ДУИ) соопшти дека претседателот на партијата Али Ахмети и неговото семејство денеска во неговиот дом го реализирале ...
| | веќе видена | слични

Кабелот што излегува од орманче за струја за кој јави денеска Тетово Сот е од домот на лидерот на ДУИ Али Ахмети. Продолжниот сомнителен кабел кој е приклучен ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети денеска во неговиот дом дочека попишувачи. Притоа тој упати апел до сите граѓани да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, објави дека попшувачите денеска го посетиле неговиот дом и го попишале него и членовите на неговото семејство. Во објавата наведува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Срамно е што за СДСМ и владата не е крива корупцијата на институциите во случајот со фаталната сообраќајка, туку починатите што не ја виделе корупцијата. ...
сите 590 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, ф аворит на Зоран Заев за негов наследник на лидерската позиција во СДСМ, кој вчера потврди дека ќе се кандидира за нов претседател на ...
сите 387 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 505 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Алах да им даде рај на починатите, а на повредените што поскоро опоравување, напиша вчера на својот фејсбук-профил Беким Хаџиу, сопственикот на „Беса транс“, ...
сите 234 | | | веќе видена

На ждрепката во Цирих Македонија за противник во баражот го доби актуелниот европски шампион, Италија. Италијанците се фаворити, но секако дека нашите момци ...
сите 175 | | | веќе видена

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
сите 169 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети до Рама: Добар мандат и многу успеси за Албанците и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: