Документ за Ковид-19 задолжителен за студентите и универзитетските професори во Грција

Под здравствени протоколи, со задолжителен документ за Ковид-19, како за студентите, така и за професорите, со физичко присуство, по повеќе од 18 месеци ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Албанија утре почнува новата 2021/2022 учебна година а со самото тоа стапува во сила одлуката на Комитетот на експерти за справување со пандемијата, според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Студентите, наставниците, соработниците и ненаставниот кадар на Медицинскиот факултет во Белград, додека трае актуелната епидемиолошка состојба, ќе можат да ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник, 27. септември, за патниците од Албанија, Ерменија, Азербејџан, Брунеи, Јапонија и Србија ќе има нови ограничувања за влез во Швајцарија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Државниот секретар во Министерството за здравство на Србија, Мирсад Ѓерлек, изјави денес дека се очекува седница на Кризниот штаб, како што најави премиерката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 1 октомври, Хрватска воведува сертификат за здравствени работници, а условите за добивање се дека лицето ја надминало инфекцијата, дека е тестирано или дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 137 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 283 | | | веќе видена

Глас за помалите партии е глас за Зоран Заев, бидејќи така се ситни опозицијата, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот ...
сите 325 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечерашниот централен митинг во Штип, истакна дека заврши времето на поделби, заврши времето на наши и ваши ...
сите 208 | | | веќе видена

Природен чекор е Западниот Балкан да биде дел од Европската Унија, која пак мора да покаже повеќе ентузијазам за процесот на проширување. Ако Европа сака ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Документ за Ковид-19 задолжителен за студентите и универзитетските професори во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: