Филипче: Близу 90 проценти од починатите се невакцинирани граѓани


2 копии
2 копии

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Некои слават, некои се изненадени, трети им ја честитаа победата на своите ривали, а некои, пак, допрва се „острат“ за тешка битка во вториот круг. Дури 34 ...
сите 561 | | | веќе видена

Излезноста на ниво на државата е 48,99%, а во неколку општини таа достигна и над 70%. Во други пак, не можеше да се достигнат ниту 30%. Лозово и Вевчани имаат ...
сите 481 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
сите 335 | | | веќе видена

Заев со писмо до членството апелира за мобилизација и обединување, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повика на здружена опозиција со цел рушење на ...
сите 217 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи по сопирањето на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, велат дека за случајот е вклучен Одделот за внатрешна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Близу 90 проценти од починатите се невакцинирани граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: