Ахмети му честиташе на Рама: Албанците ти дадоа доверба да ги водиш во Европа

2 копии

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), г. Али Ахмети му честита на новиот владин кабинет на албанскиот премиер Еди Рама по положувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На фотографија објавена од Тетово Сот може да се забележи лидерот на ДУИ Али Ахмети како седи во дворот на куќа, а над него се гледа орманчето за струја од кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската унија за интеграција (ДУИ) соопшти дека претседателот на партијата Али Ахмети и неговото семејство денеска во неговиот дом го реализирале ...
| | веќе видена | слични

Кабелот што излегува од орманче за струја за кој јави денеска Тетово Сот е од домот на лидерот на ДУИ Али Ахмети. Продолжниот сомнителен кабел кој е приклучен ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети денеска во неговиот дом дочека попишувачи. Притоа тој упати апел до сите граѓани да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, објави дека попшувачите денеска го посетиле неговиот дом и го попишале него и членовите на неговото семејство. Во објавата наведува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети му честита на албанскиот премиер Еди Рама на новиот владин кабинет, откако тој денеска ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 402 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 112 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена

Фактот што Златната топка ја доби Меси, а не Левандовски, дополнително го мотивира германскиот клуб да одигра моќен меч против Барселона. Лига на Шампиони Во ...
сите 223 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети му честиташе на Рама: Албанците ти дадоа доверба да ги водиш во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: