Приведени пет лица поради напад врз полицајци на вчерашниот протест во Тетово


Тетовската полиција вчера уапсила три лица – Б.А.(31) од кичевското село Туин, Н.Б.(52) од тетовска Мала Речица и Џ.С.(33) од Вешала, затоа што се однесувале ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По протестот во Тетово во кој се бараше одговорност за загинатите 14 лица во пожарот во модуларната болница, 5 лица завршија во осумдневен притвор. Блерим ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блерим Ахмети, еден од организаторите на протестот во Тетово, од вчера штрајкува со глад во истражниот затвор „Скопје“, каде што се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Блерим Ахмеди, организаторот на протестите во Тетово за одговорност на политичарите по трагедијата во модуларната болница почна штрајк со глад во затворот. По ...
| | веќе видена | слични

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
| | веќе видена | слични

Петтемина уапсени за инцидентите кои се случија на протестите во Тетово, меѓу кои е и организаторот Блерим Ахмеди се сомничат за учество во толпа, а четворица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осумдневен притвор му е определен на организаторот на протестите од петокот во Тетово, Блерим Ахмеди, на кој се бараше правда и одговорност за 14-те жртви кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Излезноста на ниво на државата е 48,99%, а во неколку општини таа достигна и над 70%. Во други пак, не можеше да се достигнат ниту 30%. Лозово и Вевчани имаат ...
сите 481 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
сите 335 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи по сопирањето на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, велат дека за случајот е вклучен Одделот за внатрешна ...
сите 181 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени пет лица поради напад врз полицајци на вчерашниот протест во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: