РК Алкалоид славеше убедливо во својот прв официјален натпревар


Денеска од 12:00 ч. во СЦ „Борис Трајковски“ – Скопје РК „Алкалоид“ го одигра првиот официјален натпревар во машката Прва лига против тимот на РК „Металург – ...
| | веќе видена | слични

Валентина Радуловиќ реши да се врати на ракометните терени, а долгогодишната македонска репрезентативка и на 46-годишна возраст во дресот на Шампион покажува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Љубомир Савевски денеска го објави скратениот список на ракометарки за престојните натпревари против ...
| | веќе видена | слични

Љубомир Савевски, селекторот на женската ракометна селекција на Македонија, го објави поширокиот список за сениорскиот тим во пресрет на ЕХФ неделата во ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентативка Сара Ристовска со победа ги започна настапите во овогодинешното издание на ракометната Лига на шампионите, откако нејзиниот тим ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 359 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 346 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена

Бујар Османи од Демократската унија за интеграција во своето денешно излагање во емисијата „360 степени“ на Алсат ја нарече непринципиелна соработката меѓу ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РК Алкалоид славеше убедливо во својот прв официјален натпревар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: