Спектакуларен гол на Бојан Миовски – прием на гради и ножички од 20 метри!


Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски донесе драматична победа за неговиот МТК, во натпреварот од унгарското првенство против Мезоковеч кој заврши со ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Македонија, Бојан Миовски продолжува со голгетерската форма во Унгарија. Денес Миовски бешѓе херој за својот тим. Македонскиот напаѓач со ...
| | веќе видена | слични

Дефанзивците на Бенфика се обидоа да ја одиграат познатата тики-така со куси и брзи додавања, но еден кикс во опасната зона ги чинеше гол, а беше вистинско ...
| | веќе видена | слични

Бојан Миовски на денешниот меч од купот на Унгарија помеѓу Сењо Камифекс и МТК, кој заврши со победа на гостите од 7-0, даде два гола, од кои едниот ...
| | веќе видена | слични

МТК Будимпешта ја оправда фаворитската улога во фудбалскиот Куп на Унгарија и славеше над Сенјо со уверливи 0:7, натпревар кој ќе остане запаметен по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почна средбата во Влада на претставници на политичките партии од владината коалиција. Премиерот Зоран Заев треба да ги информира за договорот што го постигнал ...
сите 412 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Сега правиме анализа на програмските определби и ставови на Алтернатива и на кадровските решенија. Има и спорни точки од договорот меѓу Зоран Заев и Африм ...
сите 170 | | | веќе видена

Додека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши се смета за власт на централно, а опозција на локално ниво, неговиот довчерашен коалициски партнер Зијадин Села ...
сите 598 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 167 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спектакуларен гол на Бојан Миовски – прием на гради и ножички од 20 метри!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: