ВМРО-ДПМНЕ: Лошите мерки ќе бидат причина за прекин на наставата со физичко присуство

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
| | веќе видена | слични

Најголем недостаток на пазарот на трудот се занимањата со тригодишно образование, како што се заварувачи или пак автомеханичари. Средното техничко училиште од ...
| | веќе видена | слични

Наредната недела ќе биде објавена методологијата како ќе се прави скринингот во училиштата. Од Министерствто за здравство за Сител велат дека за тестирање ќе ...
| | веќе видена | слични

Во округот Дојтелхаузен во Германија приватно здружение илегално отворило училиште за антиваксери и оние кои не сакаат да се тестираат. Училиштето е моментално ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во три штипски училишта има локална трансмисија на коронавирусот, денеска за МИА потврди директорката на Центарот за јавно здравје-Штип, Марија Димитрова. ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе средношколци во Штип позитивни на корона. Последнава недела најмногу позитивни тестови се добиваат кај деца од 10 до 19 години. Бројот на оние кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

Единствените капитални проекти кои беа ветени како проекти во програмата во период на реализација беа капитални проекти финансирани со поддршка на Владата, ...
сите 234 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Лошите мерки ќе бидат причина за прекин на наставата со физичко присуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: